Kuidas kasutada küünla isetegemise komplekti õppevahendina?

Blogi

Kommenteeri

Küünalde isetegemiskomplekt on mitmekülgseks õppevahendiks nii suurtele kui ka väikestele.

See on heaks abimeheks, et arendada laste silma-käe koostööd ja peenmotoorseid oskusi- mudimine, rullimine, pigistamine… Kõik need liigutused on abiks, et väikesed käekesed hästi tööle saada ja mida paremini nad töötavad, seda lihtsam on lapsel ka võimalikult iseseisvalt hakkama saada (nt riietuda, süüa). Lisaks toetab peenmotoorika arendamine ka lapse kõne ja lugemisoskuse arengut, sest ajus asuvad motoorika- ja kõnekeskus kõrvuti ning mõjutavad üksteist.

Komplekti abil saab käsitleda ka erinevaid teemasid- kasuta õppevahendina lisaks kärjelehtedele ka mett, näitmaterjale ja videosid mesilastest ning õppige koos lastega, kes on mesinik, kust tuleb mesi ja kes on need põnevad pisikesed olendid, kes nii usinalt suvel ringi toimetavad ja valmistavad nii palju erinevaid huvitavaid asju, mida meie saame tarbida nii söömiseks ja meisterdamiseks kui ka paljudeks muudeks tegevusteks. Samas miks mitte õppida küünalde abil tuleohutuse reegleid? Isetehtud küünal on küll armas ja ilus, kuid ka selle põletamisel peab väga hoolikalt toimima, et õnnetust ära hoida! Proovige praktiliselt oma tehtud küünaldega läbi, millised kohad on küünla põletamiseks turvalised ning arutlege, millised mitte.

Mesilasvahast küünlaid meisterdades saab tähistada ka mitmeid rahvakalendri tähtpäevi, nagu küünlapäev, hingedepäev, advent. Mis saaks olla mõnusam, kui küünlapäeval jälgida enda meisterdatud küünla rahulikult võbelevat leeki?

Isemeisterdatud küünlad on ka imearmsaks kingiks erinevate tähtpäevade puhul (nt emade-/isadepäev; vanavanemate päev; jõulud…). Oma kätega valmistatud küünal toob igale kingisaajale sära silmadesse- see mõnus lõhn, mida küünal eritab ja see kätesoojus, mis kiirgab küünla leegist… Oeh…♥ Kui aga fantaasia lendu lasta, saab küünlaid kasutada ka põnevate kunstitööde loomiseks!

Küünalde meisterdamine on ka suurepäraseks vahendiks avastusõppe rakendamiseks. Lisaks toredale küünlale, mis meisterdamise lõpuks valmib, pakub meisterdamise protsess ka põnevaid avastamishetki- milline hõrk meelõhn! Ja milline põnev muster kärjelehel on! Ning see huvitav tekstuur! Aga miks mitte võtta ka pisike amps ja maitsta? 😜 Sest kärjelehed antud komplektis on 100% looduslikud. Eks Sa proovi midagi meisterdada, kui lapsed ei taha nuusutamist ja uurimist lõpetada!

Kodukasutuseks leiad komplektid siit:
https://elev.ee/isetegemise-komplektid

Lasteasutuste eripakkumist saad küsida siit:

Email again:

Lisa kommentaar

Email again: